You are here: Home > Results > Speech & Drama

Trophies

Instrumental
 

 
Douglas Billson Cup - Miraya Shah 
Mr & Mrs Roger Button Cup - Ellis Johnson
Dayton Sisters Piano Duet Cups - Emma & Hal Robinson
C M Goode Cup - Amelia Palmer
GUS (Footwear) Band Trophy - Ellis Johnson
AS Felton Cup - Grace Hillis
Arnold Marlow Cup - Grace Hillis
Mary Miles Challenge Cup - Wilson Family
Ocarina Workshop® Award - Theone Garwe
Seddon Cup - Heidi Crabtree
G H Smith Cup - Nathan Cheng
Thornton Goblet - Weston Favell Brass Ensemble
Arthur Turner Trophy - Josephina Chapman 
Mrs Ralph Wicksteed Cup - Ishika Shah

Vocal
 

John & Sylvia Berryman Trophy - Calypso Sellekaerts
Hilda Bosworth Memorial Cup - Leona Andreana Sontag 
Brace G&S Trophy - Roger Payne
Joan Carnell Cup - Georgia Humphrey
Corby Male Voice Choir Trophy - Rothwell Junior Upper School Choir
Kenneth Fletcher Memorial Rose Bowl - Claire Steptoe 
Girls Training Corps Cup - Latimer Arts College Vocal Ensemble 
Goldby Trophy - Sophie & Helen Johnston
Mary & David Green Challenge Cup - Daniel Soutar
KD&E Trophy for Junior Vocal - Sophie Johnston
Naomi Keach Memorial Rose Bowl - Sophie Johnston
Naomi Keach Memorial Cup - Emily Roberts
Kettering Huxloe Music Trophy - Georgia Humphrey
H H Kite Memorial Cups - Sophie Johnston & Georgia Humphrey
Rosemary Leonard Challenge Shield - Stoneygate School Junior Choir
Eileen Lovell Trophy - The Songbirds
G M Riseley Shield - The Songbirds
Rotary Club Cup - Theats Encore
Faryl Smith Trophy - Oliver Ross
Jack Stanbury Cup - Helen Johnston
Edith Tilley Challenge Trophy - Alice Coles
Miss ML Wall Trophy - Kilburn Senior Choir
Muriel Wallis Challenge Trophy - Claire Steptoe
Mrs L M Wood Cup - Emily Roberts


Speech & Drama
 

Sally Arnold Shield - Rosie Jones
Sally Arnold Shield - Sidar Antunkaynak
Drama Shields - Matthew & Julia Holland
Marian Evans Trophy - Sophie Johnston
Fonville Cups (KD&E Duologue) - Nikki-Lily Atife & Lucie Coombes
Margaret Fonville Memorial Awards - George & Rosie Jones
Fred & Gladys Gilham Silver Trophy - Beatiz Kingsmill-Smith
Cllr C Groome Trophy (Public Speaking Trophy)  - Julia Holland
Joyce Cup - Maggie Gancheva
Naomi Keach Memorial Rose Cup - Isabella Moxon
Mrs H H Kite Cup - Isabella Moxon
Mrs H H Kite Cup - Daisy-Fleur Howe
Kettering Huxloe Speech & Drama Trophy - Bella Sieunarine
Duncan McQuade Memorial Awards - Beatriz Kingsmill-Smith & Chloe Golden
Pegasus Picture - Geddington C of E Primary School
Ernest Phillips Picture - Ben Mineards
Hallmarked Silver Cup - Geddington C of E Primary School
K&D Eisteddfod Silver Trophy - Beatiz Kingsmill-Smith
Mrs F E Smith Cup - Sofia Aaron
Toller URC Trophy - Sophie Walshaw
Toller URC Trophy -  Kabeer Jain
C W Ward - Amber Wickremasinghe
Silver Trophy - Isabella Moxon