You are here: Home > Archives > Hall of Fame

Trophies - Hall of Fame (S)


< Index Page   A-B C D-F G H-J K L-M O-R S T-V W   Next Page >


Haydn & Isobel Sail Trophy Seddon Cup
2018    
2017 Grace Hillis Grace Hillis
2016 Lili Skye Howe William Wears
2015 Casey Wade Polly Woodings
2014 Lili Skye Howe Alice Bennett
2013 Sophie Johnson Molly Learoyd
2012 Ava Mobbs Molly Learoyd
2011 Josephine Chawner Not Awarded
2010 Olivia Ager Bethany Peck
2009 Tapi Taruvinga Not Awarded
2008 Not Awarded Emma Nannery
2007 Not Awarded Not Awarded
2006 Not Awarded Josh Tebbut
2005 Zoe Loake Josh Tebbut
2004 Not Awarded Josh Tebbut
2003 Not Awarded Ben Horden
2002 Robert Kingham Finch Flute Ensemble
2001 Eileen Hyde Finch Flute Ensemble
2000 Maggie Bartmanis Southfield School
1999 Lynn Williamson St Botolph's Church Ensemble
1998 Susan Carling Park Junior School
1997 Johnathan Reynolds Not Awarded
1996 Johnathan Reynolds Little Harrowden Church Players
1995 Alice Carling Park Junior School
1994 Valeria Simpson Park Junior School
1993 Ann Pearson

  Seddon Trophy (1966) Silver Drama Cup
2018    
2017 Not Awarded St Peter's School, Kettering
2016 Reno Chung St Peter's School, Kettering
2015 Casey Lim Not Awarded
2014 Southfield Brass Group St Peter's School, Kettering
2013 Irene Blaze Cameron Queen Eleanor Cross Juniors
2012 Corby Business Concert Band Queen Eleanor Cross Children (Juniors)
2011 Florence Whalley St Peter's Junior School, Kettering
2010 Ben Jervis St Thomas More RC Primary School
2009 Ben Jervis St Peter's School, Kettering
2008 Susannah Peterson St Peter's School, Kettering
2007 Not Awarded Loatlands School
2006 Laxton School Junior Choir St Peter's School, Kettering
2005 Nicholas Mott St Peter's School, Kettering
2004 Nicholas Mott  Avondale Drama Club
2003 Nicholas Mott St Peter's School, Kettering
2002 Nicholas Mott Avondale Junior School
2001 Marie Wharmby Laura Kings
2000 Sarah Gribble Parkside School
1999 Not Awarded Parkside School
1998 Not Awarded
1997 Not Awarded
1996 Bishop Stopford School
1995 Bishop Stopford School
1994 Bishop Stopford School
1993 Bishop Stopford School

  Halmarked Silver Cup KD&E Silver Trophy
2018    
2017 Not Awarded Isabella Moxon
2016 Beatriz Kingsmill Smith Not Awarded
2015 Lucie Coombes Queen Eleanor Cross Juniors
2014 Sophie Coombes Oliver Knaggs
2013 Megan Arnold Julia Holland
2012 Eleanor Davis Jones Eleanor Davis Jones
2011 Elizabeth Moxon Elizabeth Moxon
2010 Sophie Blow Philippa Morrison
2009 Tapi Taruvinga Sarah Crooks
2008 Sarah Crooks Dionne Willis
2007 Rose Becket Mischa Dolan & George Willis
2006 Lottie Hill Anastasia Adams
2005 Karthika Baiju Samantha Addis
2004 Ashley Armer Paige Bunker
2003 Ajinka Bonsle Gemma Burke
2002 Rebecca Allan Natalie Barker
2001 Joshua Collins Sneh Jani
2000 David Graham Melissa Green
1999 Jason Rowsell Victoria Barber
1998 Laura Buckley Sarah Thacker
1997 Alexa Daley Kester Lees
1996 Chloe Sharrocks Helen Riordan
1995 Kester Lees Rebecca Sanchez-Garcia
1994 Naomi Benoist Suzanne Claridge
1993 Rebecca Sanchez-Garcia Jessica Pugh

  G H Smith Cup Mrs F E Smith Cup
2018    
2017 Kevin Kishore Helin Altunkanak
2016 Qirui Li Julia Holland
2015 Felicity Mansergh Matthew Holland
2014 Emma Robinson Matthew Holland
2013 Emma & Hal Robinson Not Awarded
2012 Not Awarded Dionne Willis
2011 Millbrook Junior School Orchestra Sarah Crooks
2010 Not Awarded Sarah Crooks
2009 Milllbrook School Orchestra Not Awarded
2008 Montsaye Community College Concert Band Laura Clarke
2007 Not Awarded Ashley Armer
2006 Kettering Folk Club Ashley Armer
2005 Finch Flute Ensemble Benjamin Jervis
2004 Kettering Music Centre Sneh Jani
2003 Finch Flute Ensemble Holly Featherstone
2002 Meadowside Junior School Joanna Skinner
2001 Kettering Music Centre Maria Picirrillo
2000 Millbrook School Alex Daly
1999 John Heighton Kelly Robinson
1998 John Heighton Chloe Sharrocks
1997 John Heighton Danielle Pizzimenti
1996 John Heighton Caroline Forrest
1995 John Heighton Rebecca Jones
1994 John Heighton Stephen Reed
1993 Anya Vidion Rebecca Smith & Laura Rees

  Faryl Smith Trophy Jack Stanbury Cup
2018    
2017 Jasmine Lowson Joy Foster
2016 Jasmine Lowson Sarah Flowers
2015 Josephine Chawner Kathryn McLean
2014 Georgia Humphrey Nicholas Loake
2013 Alice Ramsden Nicholas Loake
2012   Not Awarded
2011   Not Awarded
2010   Rosemary Leonard = Nicholas Loake
2009   Peter Astill
2008   Eric R Dutton-Hall
2007   Tracey Barker
2006   Jessica Walkinshaw
2005   Not Awarded
2004   Not Awarded
2003   Jacqueline Picirillo
2002   Judy Keating
2001   Garrod Grimshaw
2000   Maggie Bartmanis
1999   Susan Carling
1998   Susan Carling
1997   Johnathan Reynolds
1996   Johnathan Reynolds
1995   Ross Williams
1994   Susan Carling
1993   Elizabeth Grant

  Spinning Wheel Trophy  
2018    
2017 Michael Rose  
2016 Daisy Oram  
2015 Ellis Johnson  
2014 Molly Learoyd & Alice Bennett  
2013 Alice Chan  
2012 Molly Learoyd  
2011 Sophia Parker  
2010 Alice Chan  
2009 Anya Liggins  
2008 Emily Chan  
2007 Jessica Haigh  
2006 Sabastian Scammel  
2005 Rebecca Smith  
2004 Ben Jervis  
2003 Ben Jervis  
2002 Robert Toguchi  
2001 Robert Toguchi  
2000 Claire Collinson  
1999 Not Awarded  
1998 Claire Collinson  
1997 Penny Clements  
1996 Louisa Lam  
1995 Anthea Mather  
1994 Helen Stephenson  
1993 Andrew Mayell  

< Index Page   A-B C D-F G H-J K L-M O-R S T-V W   Next Page >