You are here: Home > Archives > Hall of Fame

Trophies - Hall of Fame (C)


< Index Page   A-B C D-F G H-J K L-M O-R S T-V W   Next Page >


B P Calton Memorial Cup Joan Carnell Cup
2018    
2017 Not Awarded Flora Anderson
2016 Not Awarded Flora Anderson
2015 John Wilson Baroque Quartet Joe Dixon
2014 Laxton Junior School Percusion Ensemble Lewis Mobbs
2013 Finch Flute Ensemble James Barry
2012 Southfield Brass Nicholas Loake
2011 Corby Business Academy Brass Band Annabelle Pepper
2010 Oundle Brass Rosemary Leonard
2009 Hannah Black & Charlotte Smith Lorraine Perkins
2008 Hannah Black & Harriet Demnitz-King Eric R Dutton-Hall
2007 Southfield School Tracey Barker
2006 Finch Flute Ensemble Jessica Walkinshaw
2005 Finch Flute Ensemble Jessica Wakinshaw
2004 Finch Flute Ensemble Lisa Rosewarne
2003 Finch Flute Ensemble Marie Wharmby
2002 Tahla Robinson
2001 Gemma Ingram
2000 Gemma Crockford
1999 Ian Helm
1998 Georgina Langdell
1997 Sineaid McDonald
1996 Heidi Panter
1995 Jasmin Todd
1994 Lucy Brotherton
1993 Catherine Higgins

  Chairman's Cup Chapel Shield
2018    
2017 Not Awarded  
2016 Elizabeth Moxon  
2015 Not Awarded  
2014 Rosie Wrighting  
2013 Kalya Wilson  
2012 Christine Chittock  
2011 Christine Chittock  
2010 Jade Willis  
2009 Andrew Spurrell  
2008 Harriet Rayner  
2007 Sneh Jani  
2006 Shay Doran  
2005 Not Awarded  
2004 Not Awarded  
2003 Dominic Bodily  
2002 Kristyne Hambly Withdrawn
2001 Danielle Pizzimenti Not Awarded
2000 Penny Wootton Not Awarded
1999 Ryan Costello Not Awarded
1998 Cora Passchier Cytringan Singers
1997 Alexandra Scanlan Cytringan Singers
1996 Ian Stranger Cytringan Singers
1995 Edwina Belcher
1994 Elizabeth Read
1993 Sarah Brodie

  Churchill Award Barbara Coles Cup
2018    
2017 Isabella Moxon Not Awarded
2016 Charles Stock Not Awarded
2015 Fabian Sqoluppi Flora Baxter
2014 Sophie Coombes Molly Learoyd
2013 Julia Holland Beth Hodgson
2012 Bethany Finch Lewis-Morgan Barton
2011 Elizabeth Moxon Sophie Lee
2010 Toby Lyles Oundle Brass
2009 Sarah Crooks Oundle Brass
2008 Sarah Crooks Park Junior School Recorder Ensemble
2007 Tapiwanashe Taruvinga Park Junior School Recorder Ensemble
2006 Anastasia Adams Not Awarded
2005 Samantha Addis Laxton Junior School
2004 Paige Bunker Ben Horden
2003 Gemma Burke Abigail Priestley
2002 Natalie Barker Not Awarded
2001 Natalie Barker Charles Portas
2000 David Graham Not Awarded
1999 Victoria Barber Rosemary Leonard and Barry Fletcher
1998 Sarah Thacker Charlotte Hardwick
1997 Kester Lees Georgina Langdell
1996 Helen Riordan Zoe Tibbles
1995 Adam Goodwin
1994 Naomi Benoist
1993 Rebecca Sanchez-Garcia

  Corby Male Voice Choir Trophy Jane Cosford Memorial Cup
2018    
2017 Pitsford School Megan O'Brien
2016 Pitsford School Lewis Mobbs
2015 Stonegate School Junior Choir Joe Dixon
2014 St Peter's School Kettering Katie Marshall
2013 Kettering Park Infant School Madeline Boreham
2012 St Peter's School, Kettering Alice Ramsden
2011 Park Road Junior School Lewis Mobbs
2010 Kettering Science Academy Megan Linnell
2009 St Peter's School = Park Junior School Lorraine Perkins
2008 Brambleside Junior School Faryl Smith
2007 Brambleside School Eric R Dutton-Hall
2006 Brambleside School Jennifer Ashworth
2005 Stoneygate School, Leicester Ellie Minney
2004 Amy Rigg
2003 Ellie Minney
2002 Jessica Walkinshaw
2001 Debbie Philpott
2000 Rachel Major
1999 Beth Hodgson
1998 Georgina Langdell
1997 Georgina Langdell

< Index Page   A-B C D-F G H-J K L-M O-R S T-V W   Next Page >