You are here: Home > Archives > Hall of Fame

Trophies - Hall of Fame (W)


< Index Page   A-B C D-F G H-J K L-M O-R S T-V W    First Page >


Miss M L Wall Trophy Muriel Wallis Challenge Trophy
2018    
2017 Oaklands School Chamber Choir Joy Foster
2016 Melody Choir Joy Foster
2015 Seagrave Singers Voices Aloud
2014 Voices Aloud Ben Holborow
2013 Camerata Josephine Chawner
2012 Not Awarded Joshua Wylie
2011 Not Awarded Charlotte Gresham
2010 Georgina Ashcroft Sophie Farmer
2009 Christopher Hughes Adam Cooper
2008 Not Awarded Carrie Paterson
2007 Joseph Dockrer Adam Cooper
2006 Eloise Barker Jessica Walkinshaw
2005 Hannah Cole Not Awarded
2004 Natasha Dennison Maria Pegg
2003 Clare Langstane Jessica Walkinshaw
2002 Judy Keating Amy Carruthers
2001 Ann Pearson Katie Wainwright
2000 Maggie Bartmanis Not Awarded
1999 Rosemary Leonard Charlotte Hardwick
1998 Valeria Simpson Jenna Brady
1997 Mary Musciano Sarah Wells
1996 Valeria Simpson Alice Keech
1995 Valeria Simpson Sarah Wells
1994 Valeria Simpson Not Awarded
1993 John Atha Anna Mitchell

  Muriel Wallis Award C W Ward Silver Cup
2018    
2017 Sophie Johnson Finn Howe
2016 Anna Kelly & Georgia Humphrey Charlotte Lynn Smith
2015 Josephine Chawner Ellie Hayward
2014 Georgia Humphrey George Jones
2013 Charlotte Hannan Eleanor Davis-Jones
2012 Charlie Botting Elizabeth Moxon
2011 Lauren Jones Dionne Willis
2010 Alice Ramsden Kalya Wilson
2009   Jennifer Henry
2008   Ashley Armer
2007   Olivia Rayner
2006   Not Awarded
2005   Not Awarded
2004   Holly Featherstone
2003   Charlotte Mulliner
2002   Victoria Skinner
2001   Sarah Thacker
2000   Danielle Pizzimenti
1999   Danielle Pizzimenti
1998   Adam Goodwin
1997   Cora Passchier
1996   Rebecca Jones
1995   Stacy Norville
1994   Katie Harnett
1993   Amy Brownridge

  Mrs Ralph Wicksteed Cup Mrs L M Wood Cup
2018    
2017 Qirui Li Pitsford School
2016 Grace Hillis Olivia Bonner
2015 Louisa Jinks Madeline Boreham
2014 Alice Bennett Josephine Chawner
2013 Ellie Loake Josephine Chawner
2012 Sophie Lee Not Awarded
2011 Ben Porter Stoneygate School
2010 Emily Bragga Stoneygate School
2009 Alice Chan Stoneygate School Choir
2008 Charlotte Curtis St Peter's School
2007 Jessica Todd St Peter's School
2006 Jessica Todd St Peter's School Choir
2005 Stephanie Robinson St Peter's School Choir
2004 Emily Hoggett Laxton Junior School
2003 Anya Liggins Brambleside Junior School
2002 Joanne Loake Parkside School, Northampton
2001 Jade Willis Brambleside Junior School
2000 Matthew Knibb Park Junior School
1999 Rachel Curnock Southfield School
1998 Jennifer Grewcock Parkside School, Northampton
1997 Mia Hartwell Barton Seagrave Primary School
1996 Steven Pozerskis Park Junior School
1995 Steven Pozerskis Barton Seagrave Primary School
1994 Oliver Fitzgerald Not Awarded
1993   Our Lady's Convent School

Mrs G Williams Silver Trophy  
  presented in memory of Fred & Gladys Gilham  
2018    
2017 Tom Moxon  
2016 Ben Mineards  
2015 Julia Holland  
2014 Rebekah Maybin  
2013 Dionne Willis  
2012 Mischa Dolan  
2011 Phillipa Morrison  
2010 Elicia Austin  
2009 Sarah Crooks  
2008 Anastasia Adams  
2007 Amelia Knaggs  
2006 James Robinson  
2005 Ashley Armer  
2004 Georgia Baugh  
2003 Chloe Craughan  
2002    
     
     

< Index Page   A-B C D-F G H-J K L-M O-R S T-V W