You are here: Home > Archives > Hall of Fame

Trophies - Hall of Fame (A-B)


< Index Page   A-B C D-F G H-J K L-M O-R S T-V W   Next Page >


Sally Arnold Shield Sally Arnold Shield
2108    
2017 Lycien Hargreaves Isabella Moxon
2016 Daisy Mila Effie White
2015 Effie White Naisha Pandey
2014 Ruby Allan Lili Skye Howe
2013 Reeve Lim Tegan Knight
2012 Charlotte Millar-Politis Trinity Smith
2011 Josephina Chapman Amber Wickremasinghe
2010 Josephina Chapman Locan Drury
2009 Ella Beesley Toby Lyles
2008 Daniel Hurd Philippa Morrison
2007 Bethany Resendez Jordan Summerfield
2006 Sarah Kings Charlotte Pettitt
2005 Jordan Summerfield Nicole Hogan
2004 Ryan Porter Francesca Bowers
2003 Lydia McCarrick Charlie Miller
2002 Paige Haworth Francis Wilson-Morkeh
2001 Amelia Morgan Rhiannon Parker
2000 Mark Palmer Susannah Peterson
1999 Shaney Langhorn Suzannah Herbert
1998 Sarah Clark Lauren Parker
1997 Holly McCready Nicola Matthews
1996 David Whittaker Alice Miles
1995 Cara Paul Christopher Whybrow
1994 Adam Maxted Joanna Davis
1993 Lucianne Larcombe Emily Shaw & Kelly Rebecca Harefield

  Freda Bailey Salver David & Sylvia Berryman Trophy
2108    
2017 Not Awarded Lili-Sky Howe
2016 Not Awarded Lili-Sky Howe
2015 Alice Chan Catmose Brass Assemble
2014 John Wilson  
2013 John Wilson  
2012 Sophie Shatford  
2011 Not Awarded  
2010 John Wilson  
2009 John Wilson  
2008 John Wilson  
2007 Hamish Baxter & Joseph Kent  
2006 Josh Tebbutt  
2005 Not Awarded  
2004 Ben Horden  
2003 Anthony Millar  
2002 Edward Pick  
2001 Edward Pick  
2000 Louisa Lam  
1999 Louisa Lam  
1998 Louisa Lam  
1997 Janine Wilkinson  
1996 Not Awarded  
1995 Katherine Lam  
1994 Not Awarded  
1993 Robert Clark

  Douglas Billson Cup H Bindley Memorial Trophy
2018    
2017 Anirudh Kulathumani Oaklands School Chamber Choir
2016 Lilly Troman Kilburn Seniors
2015 Matthew Potter Kilburn Choir
2014 Pippa Slater Madeline Boreham
2013 Casey Lim Siddharth Banerjee
2012 Imogen Dee Ava Mobbs
2011 Fay Robinson Alice Ramsden
2010 Toby Lyles Alice Ramsden
2009 Amie Wooton Tabitha Tierney
2008 Alice Chan Sarah Brooks
2007 Charlotte Curtis Chloe Blakesley
2006 James Wimpenny Faryl Smith
2005 Emily Branson Faryl Smith
2004 Georgina Gibson-Smith Jessica Warren
2003 Ben Horden Guy Zarins
2002 Ben Horden Charles Priestly
2001 Ben Horden Alexander Priestly
2000 Jade Willis James Priestly
1999 Alexander Davis Heather Cox
1998 Andrew Androsiuk Heather Cox
1997 Dominic Urmston Jessica Williams
1996 Lucy Hunter Allan Arthur
1995 Steven Pozerskis Samuel Lebens
1994 Rebecca Heald  
1993 Thomas Fitzgerald

  Mrs Walter Bird Cup Elsie Bicheno Memorial Award
2018    
2017 Sam Thomson Matthew Holland
2016 Tamzin Lee Des-Ree Tafrinique
2015 Kilburn Choir Emily Rowley
2014 Sarah Crooks Eleanor Hogg
2013 Not Awarded Kalya Wilson
2012 Not Awarded Not Awarded
2011 Vanessa Lira Vanessa Lira
2010 Jennifer Henry Jade Willis
2009 Sian-Blue Rogers Roseanne Wilson
2008 Gemma Burke Adam Cooper
2007 Georgia Baugh Christopher Weatherley
2006 Shay Doran Shay Doran
2005 Ruth Acaster Sneh Jani
2004 Martin Aldridge David Hall
2003 Maria Piccirrillo Ruth Acaster
2002 Sally Herbert Victoria Skinner
2001 Georgia Walker Danielle Pizzimenti
2000 Helen Crevel Helen Crevel
1999 John Burns Donna Strickland
1998 Craig Conybeare Sam Exley
1997 Alexandra Scanlan Cora Passchier
1996 Daniel Sanchez-Garcia Claire Purcell
1995 Giovanni Macagnino Edwina Belcher
1994 Karen Hargrave Karen Hargrave
1993 Tasmin Nunley Jonathan Lovett

  Stanley Boddington Trophy Hilda Bosworth Memorial Cup
2018    
2017 Not Awarded Leona Andreana Sontag
2016 Not Awarded Leona Sontag
2015 Grace Hillis Helen Johnston
2014 St Peter's School, Kettering, Year 4 Ensemble Nicholas Loake
2013 Not Awarded Casey Lim
2012 Not Awarded Josephine Chawner
2011 Phoebe Snook Josephine Chawner
2010 Sarah Boyle Eric R Dutton-Hall
2009 Christopher Gilmartin Lorraine Perkins
2008 Hugh Baxter Eric R Dutton-Hall
2007 Not Awarded Eric R Dutton-Hall
2006 James Wimpenny Jeanette Draper
2005 Not Awarded Ann Pearson
2004 Jennifer Dyson Lisa Rosewarne
2003 Nicholas Mott Steve Bettison
2002 Christian Eccles Garrod Grimshaw
2001 Christian Eccles Garrod Grimshaw
2000 Christian Eccles Rhiannon Preece
1999 Christopher Finch Ann Pearson
1998 Christopher Finch Valeria Simpson
1997 Tim Hinde Patricia Atha
1996 Christopher Finch Valeria Simpson
1995 Katie Bradshaw Valeria Simpson
1994 Matthew Clark Patricia Atha
1993 Ben Stockhan Anya Vidion

  Brace G&S Trophy Mr & Mrs R Button Cup
2018    
2017 Roger Payne Samuel Stringer
2016 Roger Payne Samuel Stringer
2015 Nicholas Loake Reno Chung
2014 Nicholas Loake Molly Learoyd
2013 Angela Mayes Phoebe Snook
2012 Charlie Botting Not Awarded
2011 Sophie Hedley Jessica Haig
2010 Sara Knight Not Awarded
2009 Charlotte Gresham Christopher Dacosta
2008 Georgina Ashcroft Ben Jervis
2007 Eloise Barker Jasmine Titmus
2006 Jennifer Ashworth Ben Jervis
2005 Charlotte Polland Josh Tebbut
2004 Ann Pearson Ben Horden
2003 Mark Bools Ben Jervis
2002 Mark Bools Edward Pick
2001 Eleanor Clarke Catherine Roberts
2000 Rebecca Bayliss Claire Collinson
1999 Georgina Langlell Becky Weaver
1998 Rhiannon Preece Becky Weaver
1997 Jonathan Aldwinkle Becky Weaver
1996 Sarah Wells  
1995 Lucy Brotherton  
1994 Maria Moreton  
1993 Francesca Lebens  

< Index Page   A-B C D-F G H-J K L-M O-R S T-V W   Next Page >