You are here: Home > Archives > Results 2015 > Trophies

Trophies 2015

Instrumental
 

Freda Bailey Salver for Pianoforte Playing - Alice Chan
John & Sylvia Berryman Trophy - Catmose Brass Ensemble
Douglas Billson Cup - Matthew Potter
Stanley Boddington Cup - Grace Hillis
Mr & Mrs Roger Button Cup - Reno Chung
B P Calton Memorial Cup - John Wilson Baroque Quartet
Barbara Coales Cup - Flora Baxter
Dayton Sisters Piano Duet Cups - Eliza Ireson & Felicity Mansergh
A S Felton Cup - Charlie Goode
Felton Championship Cup - Nuala Stone
F L Felton Trophy - Jennifer Espin
C M Goode Cup - Ellis Johnson
G U S (Footware) Band Trophy - Reno Chung
Kettering & District Eisteddfod Junior Shield - Hawthorn Recorder Ensemble
Kettering & District Eisteddfod Goblet - Josephina Chapman
H H Kite Memorial Cups - Isabella Henderson & Louisa Jinks
H H Kite Cup - Samuel Buckenham
Arnold Marlow Cup - Ellis Johnson
Mary Miles Challenge Cup - Isaac Costa 
Diana Morris Piano Trio Trophies - Hal Robinson, Emma Robinson & Olivia Hargrave
Ocarina Workshop® Award - Bella Sieunarine
Seddon Cup - Polly Woodings
Seddon Trophy - Casey Lim
G H Smith Cup - Felicity Mansergh
Thornton Goblet - Saurav Thakrar
Arthur Turner Trophy - Saurav Thakrar
Mrs Ralph Wicksteed Cup - Louisa Jinks
Mrs E L Richardson Cup - Louisa Jinks

Vocal
 

H Bindley Memorial Trophy - Kilburn Choir
Hilda Bosworth Memorial Cup - Helen Johnston
Brace G&S Trophy - Nicholas Loake
Joan Carnell Cup - Joe Dixon
Corby Male Voice Choir Trophy - Stonegate School Junior Choir
Kenneth Fletcher Memorial Rose Bowl - Charlie Botting
Girls Training Corps Cup - Casey Wade
Goldby Trophy - Madeline Boreham & Charlie Botting
Paul & Jane Gordon Cup - Nicole Mukhtar
Mary & David Green Challenge Cup - Katie Marshall
S K Harris Trophy - Georgia Humphrey
Margaret Judd Cup - Katie Marshall
Naomi Keach Memorial Rose Bowl - Katie Marshall
Naomi Keach Memorial Cup - Ben Holborow 
Kettering Central TWG Cup - Casey Wade
H H Kite Memorial Cups - Samuel May & Joshua James
Rosemary Leonard Challenge Shield - Kettering Park Upper School
Eileen Lovell Trophy - Seagrave Singers
Ernest Phillips Trophy - Casey Wade
Mrs E L Richardson Cup - Georgia Humphrey
G M Riseley Shield - Mawsley Community Choir
Rotary Club Cup - Voices Aloud
Denis Rowell Memorial Cup - Roger Payne
Faryl Smith Trophy - Josephine Chawner
Jack Stanbury Cup - Kathryn McLean
Edith Tilley Challenge Trophy - Lewis Mbbs
Muriel Wallis Award - Josephine Chawner
Muriel Wallis Challenge Trophy - Voices Aloud
Mrs L M Wood Cup - Madeline Boreham

Speech & Drama
 

Sally Arnold Shield - Effie White
Sally Arnold Shield - Naisha Pandey
Mrs Walter Bird Cup - Sara Crookes
Drama Shields - Matthew & Julia Holland
Marian Evans Trophy - Pauline Evans
Fonville Cups (KD&E Duologue) - Sophie Coombes & Lucie Coombes
Margaret Fonville Memorial Awards - Matthew & Julia Holland
Fred & Gladys Gilham Silver Trophy - Julia Holland
Cllr C Groome Trophy - Emily Rowley
Gilbert Gordon Shield - Queen Eleanor Cross Seniors
Joyce Cup - Tom Moxon
Naomi Keach Memorial Rose Bowl - Ellie Loake
Mrs H H Kite Cups - Lili Sky Howe & Tom Moxon
Duncan McQuade Memorial Awards - Oliver Knaggs & Fabian Sqoluppi
Public Speaking Trophy - Emily Rowley
Pegasus Picture - Kettering Buccleuch Academy
Ernest Phillips Picture - Elizabeth Moxon
Mr & Mrs H Price Memorial Trophy - George Jones
Hallmarked Silver Cup - Lucie Coombes
K&D Eisteddfod Silver Trophy - Kettering Buccleuch Academy
Mrs F E Smith Cup - Matthew Holland
Toller URC Trophy - Poppy Beverly
Toller URC Trophy -  Gracie Nowakowski
C W Ward Silver Cup - Ellie Hayward