You are here: Home > Archives > Results 2012 > Trophies

Trophies 2012


Instrumental Trophies

Freda Bailey Salver for Pianoforte Playing
Douglas Billson Cup
B P Calton Memorial Cup
Barbara Coales Cup
Dayton Sisters Piano Duet Cups
Dewar Meikle Baird Championship Trophy
A S Felton Cup
F L Felton Trophy
C M Goode Cup
Josef's Piano Award
Kettering & District Eisteddfod Goblet
H H Kite Memorial Cup
H H Kite Memorial Cup
Lawn Trust Cash Prize
Arnold Marlow Cup
Mary Miles Challenge Cup
Ocarina Workshop® Award
G M Riseley Award
Seddon Cup
Seddon Cup
Spinning Wheel Trophy
Mr & Mrs P A Thornton Goblet
Arthur Turner Trophy
Mrs Ralph Wicksteed Cup

Vocal Trophies
H Bindley Memorial Trophy
Hilda Bosworth Memorial Cup
Brace G&S Trophy
Joan Carnell Cup
Corby Male Voice Choir Trophy
Jane Cosford Memorial Cup
Kenneth Fletcher Memorial Rose Bowl
Girls Training Corps Cup
Goldby Trophy
Mary & David Green Challenge Cup
S K Harris Trophy
Margaret Judd Cup (Vocal Solo)
Naomi Keach Memorial Rose Bowl
Naomi Keach Memorial Cup
Kettering & District Eisteddfod Rose Bowl
Kettering Central TWG Cup
H H Kite Memorial Cup
Lawn Trust Cash Prize
Rosemary Leonard Challenge Shield
Montagu School Girls' Choir Trophy
Mrs E L Richardson Cup
Mrs E L Richardson Cup
G M Riseley Shield
Rotary Club Cup
Denis Rowell Memorial Cup
Haydn & Isobel Sail Trophy
Muriel Wallis Award
Muriel Wallis Challenge Trophy
Kettering Rotary Club

Speech & Drama Trophies
Sally Arnold Shield
Sally Arnold Shield
Chairman's Cup
Churchill Award
Drama Shields
Druids Chair
Marian Evans Trophy
Fonville Cups
Fred & Gladys Gilham Memorial Trophy
Gilbert Gordon Shield
Edna Hegarty Award
Kathleen Howard Trophy
Charles Jackson Cup
Joyce Cup
Naomi Keach Memorial Trophy
Mrs H H Kite Cup
Mrs H H Kite Cup
Lawn Trust Cash Prize
Duncan McQuade Memorial Awards
Pegasus Picture
Ernest Phillips Picture
Mr & Mrs H Price Memorial Trophy
Kathleen M Read Memorial Award
G M Riseley Award
Silver Cup
Silver Cup
Silver Trophy
Smith Cup
Special Plaques
Toller URC Trophy
Toller URC Trophy
Ward Cup
Market Harborough BS Rose Bowl
Kay Humfrey Award
 


 

Sophie Shatford
Imogen Dee
Southfield Brass
Lewis-Morgan Barton
Molly Learoyd & Alice Bennett
Madeline Boreham
Jennifer Espin
Finch Flute Ensemble
Sophie Lee
Alice Chan
Amie Wooton
Josephina Chapman
Alice Bennett
Rebecca Facey
Finch Flute Ensemble
Alice Chan
Casey Lim
Josephina Chapman
Molly Learoyd
Corby Business Concert Band
Molly Learoyd
Corby Business Academy Brass Band
Molly Learoyd
Sophie Lee

 
Ava Mobbs
Josephine Cawner
Charlie Botting
Nicholas Loake
St Peter's School Kettering
Alice Ramsden
Nicholas Loake
Ava Mobbs
Sophie Lee
Alice Ramsden
Huw Skiplorne
Josephine Chawner = Gracie Fraser
Huw Skiplorne
Madeline Boreham
Lewis Mobbs
Seagrave Singers
Ella Bennett
Jenifer Aspin
Southfield Singers
Huw Skiplorne
Alice Ramsden
Lewis Mobbs
Voices Aloud
Voices Aloud
Nicholas Loake
Ava Mobbs
Charlie Botting
Joshua Wylie
Nathaniel Whatson

 
Trinity Smith
Charlotte Millar-Politis
Christine Chittock
Bethany Finch
Philippa Morrison & Eleanor Hogg
Anthology
Pauline Evans
Philippa Morrison & Eleanor Hogg
Mischa Dolan
Eleanor Cross Group (Seniors)
Sarah Crooks
Philippa Morrison & Eleanor Hogg
Anthology
Bethany Finch
Alexandra Allport
John Andrew Drotar
Caitlin Fox
Mischa Dolan
John Drotar & Megan Hogg
St Peter's School Kettering
Rebekah Maybin
Eleanor Hogg
Alexandra Allport
Elizabeth Moxon
Eleanor Davis Jones
Eleanor Davis Jones
Queen Eleanor Cross Children (Juniors)
Dionne Willis
Philippa Morrison & Eleanor Hogg
Emily Laskey
Sybella Chaine
Elizabeth Moxon
Anthology
Eleanor Cross Group (Seniors)